Archiwum 2016/2017

Wycieczka rowerowa

W czwartek, 22 czerwca 2017 r., Samorząd Uczniowski naszego liceum zorganizował wycieczkę rowerową do Terenowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lutówku Młyn.

Festiwal nauki 2017

Nauczycielki zespołu matematyczno - przyrodniczego w składzie: pani Iwona Przybylska, pani Grażyna Fröhlke i pani Joanna Wojtania przygotowały dla uczniów festiwal nauki.

Dzień Promocji Zdrowia - III edycja

20 czerwca 2017 r. w Dzień Promocji Zdrowia naszej szkole odbyła się już III edycja finału konkursu prozdrowotnego pod hasłem: „Żyj zdrowo bez nałogów i agresji.”

Piękna historia - do przemyślenia

15 czerwca przypada Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Z tej okazji pozwalam sobie zamieścić artykuł publikowany na stronie http://mamadu.pl.
Zapraszam do lektury i refleksji...

Planeta Energii

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. z wizytą w Chojnicach gościło Mobilne Centrum Nauki „Planeta Energii”.

Wycieczka uczniów klasy I - Łeba 2017

W dniach 30.05-1.06 2017 klasy I naszego liceum wyjechały na wycieczkę do Łeby. Pogoda nam sprzyjała, a krajobrazy były niezapomniane.

VII Turniej w "Zbijaka" dla Osób Niepełnosprawnych

24 maja 2017 r. już po raz siódmy w hali Centrum Sportu i Rekreacji „Krajna Arena” odbył się Turniej w "Zbijaka" dla Osób Niepełnosprawnych.

Debata "Jak rozwinąć skrzydła Polski lokalnej?"

"To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli". Z takiego założenia wyszli organizatorzy debat lokalnych, które w dniach 15-21 maja 2017 roku odbyły się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.  17 maja 2017 r. odbyła się debata zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Mityng Lekkoatletyczny

13 maja 2017 r. na stadionie sępoleńskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Otwarty Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wzięli udział zawodnicy z: MLKS Tucholanki Tuchola, Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kaloskagatos" przy Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim oraz MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie.

Absolutorium 2017

Fotorelacja: Julia Petsch

74. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy I naszego liceum w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj. wzięli udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" zorganizowanej  w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Inicjatorem tego przedsięwzięcia już po raz czwarty jest Muzeum POLIN.

I Konferencja Popularnonaukowa "Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju"

W piątek, 7 kwietnia 2017 r., uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu sępoleńskiego wzięli udział w konferencji popularnonaukowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

W Wiejskim Domu Kultury w Sośnie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” szczebla powiatowego. Uczestniczyli w nich najlepsi z eliminacji gminnych w Sośnie, Kamieniu Krajeńskim, Więcborku i Sępólnie Krajeńskim.

Fot.: www.pomorska.pl

XXIV Targi Ofert Edukacji Akademickiej Promocja Edukacyjna 2017

We wtorek, 28 marca 2017 r. w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawiciele szkół wyższych prezentowali ofertę dydaktyczną swoich uczelni. Wśród maturzystów z całego regionu byli również uczniowie naszej szkoły.

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej „2+4”

Na zakończenie szkolnego sezonu siatkarskiego zaprosiliśmy do LO mieszane zespoły „2+4” gimnazjalistów do sportowej rywalizacji z naszą reprezentacją klas pierwszych.