Jesteś tutaj:
  2. Profil policyjny

Profil policyjny

Krótko o profilu policyjnym.

Profil policyjny to kierunek dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko pojętymi służbami mundurowymi i porządkiem publicznym.

Uczniowie profilu realizują program nauczania liceum ogólnokształcącego oraz zajęcia z zakresu edukacji policyjnej.

Profil został objęty patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji we Bydgoszczy. Ważnym aspektem funkcjonowania jest współpraca z Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Bydgoszczy, Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim oraz innymi specjalistycznymi podmiotami.

W ramach procesu kształcenia uczniowie profilu będą uczestniczyć w szeregu działań, które przyczynią się do podniesienia kompetencji osobistych. Do działań tych możemy zaliczyć m.in.:

• udział w projektach, olimpiadach i zawodach organizowanych przez KWP,
  • udział w wykładach z zakresu medycyny sądowej i kryminalistyki,
  • udział w zajęciach na strzelnicy,
  • udział w ceremoniach policyjnych i musztrach,
  • odbycie kursu z zakresu elementów samoobrony,
  • wizyty w policyjnych laboratoriach specjalistycznych (np. kryminalistycznym) oraz ośrodkach penitencjarnych,
  • uczestniczenie w zajęciach z zakresu organizacji policji, elementów psychologii, prawa wykroczeń, prawa cywilnego, prawa karnego oraz prewencji i zasad postępowania dochodzeniowego.

Niestandardowe charakter mają również lekcje wychowania fizycznego. Kluczowym aspektem jest wszechstronne przygotowanie kondycyjne, w tym opanowanie sprawnościowego toru przeszkód.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to: wiedza o społeczeństwie, język angielski + przedmiot wybrany przez ucznia z listy proponowanej przez szkołę.

Czteroletni cykl edukacyjny to przygotowanie do egzaminów wstępnych do Policji oraz pracy w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny, a także firmach i instytucjach z sektora ochrony osób i mienia (wewnętrzne służby ochrony firm, agencje detektywistyczne).

Absolwenci profilu będą przygotowani również do kontynuacji nauki na następujących kierunkach studiów: prawo, psychologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, resocjalizacja, zarządzanie kryzysowe, komunikacja społeczna, media, socjologia, ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, bezpieczeństwo i higiena pracy.

Obowiązywać będą mundury i stopnie (szarża).

Wizyta w Powiatowej Komendzie Policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim gościli uczniów klasy
policyjnej z miejscowego liceum ogólnokształcącego. Młodzież, wśród której być może są
przyszli funkcjonariusze miała możliwość przyjrzenia się pełnionej służbie dyżurnego,
przewodnika psa oraz technika kryminalistyki.

Narkotyki i cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna nieletnich

30 października br. uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych nt. Narkotyki i cyberprzemoc – odpowiedzialność prawna nieletnich.